Paintball dla najmłodszych

img

Czy dzieciaki chcą grać w paintball? Oczywiście, że chcą! Do niedawna jednak jeszcze nie mogły. Standardowe gry z zastosowaniem kulek o klasycznym kalibrze 0.68 cala okazywały się zbyt bolesne dla małolatów, a przecież żaden rodzic nie życzy sobie, by jego dziecku działa się krzywda. Jednak od kilku lat na rynku imprez paintballowych dostępne są gry na sprzęcie przystosowanym do mniejszego kalibru kulki – 0.50 cala. Mniejsza kulka = mniejsza energia kinetyczna = paintball bezbolesny. Teraz zorganizowanie atrakcyjnego przyjęcia urodzinowego czy niesztampowego wypadu z kolegami jest o wiele prostsze i łatwiejsze – a ileż wrażeń i przeżyć przysparza młodemu człowiekowi.

sp3

FiftyCal (kaliber 0.50) pozwala na zorganizowanie super gry nawet dla sześciolatków. Paintball jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową, ale w wielu fachowych zestawieniach podkreśla się fantastyczne efekty, jakie daje jego uprawianie. Poza aspektem ogólnorozwojowym (zwinność, szybkość, poprawianie refleksu) pomaga paintball kształtować zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, uczy współpracy w grupie i szybkiego adaptowania się do zmieniających się warunków. Prócz zdobywania tężyzny fizycznej i trenowania wzroku w poszukiwaniu celu Wasze dzieci podczas rozgrywek paintballowych uczą się więc, jak skutecznie rozwiązywać problemy, jak dogadywać się z rówieśnikami i jak odważnie stawiać czoła wyzwaniom.

sp1

Ta oferta jest idealna do wykorzystania przez szkoły podstawowe i gimnazja do zorganizowania uczniom plenerowej wycieczki z paintballem w roli głównej. Moc przygody jest tak duża, że jeszcze przez wiele tygodni uczniowie będą przeżywać przeprowadzone akcje i rozegrane bitwy. Taka wycieczka paintballowa pozwala na skonsolidowanie klasy i zintegrowanie się uczniów. Dodatkowo wyzwolona rywalizacja pozwala na redukcję lub całkowitą eliminację napięć powstałych wewnątrz grupy, co pozwoli nauczycielom i rodzicom na zaoszczędzenie własnych nerwów w rozwiązywaniu kłopotów młodych ludzi 😉

Podsumowując:

  •  zerowa urazowość paintballa,
  •  spędzanie czasu na świeżym powietrzu,
  • rozwijanie tężyzny fizycznej,
  • wspomaganie rozwoju intelektualnego,
  • eliminacja stresu – to wszystko są argumenty za zorganizowaniem swoim pociechom rozgrywek paintballowych na systemie FiftyCal.

4

NASI PARTNERZY

Logo partnerzy paintballwpolsce
Logo partnerzy paintballwpolsce
Logo partnerzy paintballwpolsce
Logo partnerzy paintballwpolsce
Logo partnerzy paintballwpolsce